Jäta menüü vahele

Täna tunnustati kaitseväe meistrivõistluse sõjaväe viievõistluse parimaid

Sellel nädalal toimus Tallinnas kaitseväe meistrivõistlused sõjaväe viievõistluses, kus 108 kaitseväelast üle Eesti võttis mõõtu takistusjooksus, laskmises, granaadiviskes, takistusujumises ja murdmaajooksus.

„Rõõm näha, et sport ja sõjaväe viievõistlus on muutumas aasta-aastalt üha populaarsemaks, mille tõestuseks on ka tänavune osalejate rekordarv,“ ütles küberväejuhatuse spordiinstruktor Daniil Steptšenko.

Meeste arvestuses tuli võitjaks varasematel aastatelgi võidukas olnud mereväe vanemseersant Roman Hvalõnski. Teise koha saavutas õhuväe seersant Sander Linnus ning kolmanda koha pälvis küberväejuhatuse ajateenija reamees Rayan Napast.

Naiste arvestuses tuli esikohale küberväejuhatuse nooremveebel Aune Surva. Teise koha saavutas nooremleitnant Kärt Praks mereväest ja kolmanda koha pälvis Mari-Ann Saar vahipataljonist.

Meeskondlikus arvestuses tuli esimeseks vahipataljoni, teiseks 1. jalaväebrigaadi ja kolmandaks küberväejuhatuse meeskond.

Kaitseväes meistrivõistlused on iga-aastane võistluste sari, kus võetakse mõõtu tavapärastel spordialadel nagu ujumine, jalgpall või korvpall kui ka kaitseväele iseloomulikel aladel nagu sõjaväe viievõistlus, patrullsuusatamine või laskmine.

Järgmine kaitseväe meistrivõistluse etapp on 30 kilomeetrine Scoutsrännak, mis toimub 11. septembril kaitseväe keskpolügoonil. Scoutsrännakuga tähistatakse Scoutspataljoni taasloomise aastapäeva ning sinna on oodatud kõikide jõustruktuuride esindajad kui ka tsiviilisikud.

Keri üles