Jäta menüü vahele

Tänavusel Scoutsrännakul püstitati uus rajarekord

17. septembril anti start traditsioonilisele Scoutsrännakule, mida korraldati juba kolmandat aastat uuel rajal. Politsei- ja piirivalveameti esindaja Steven Rehelem püstitas tänavu ajaga 2:41 uue rajarekordi, millega parandas eelmist, 2019. aastal seatud rekordit seitsme minuti võrra.

„Võrreldes kahe eelmise aastaga on rada kindlasti parem, sest teid on tuntavalt parandatud,“ ütles Scoutsrännaku peakorraldaja kapten Marek Vainumäe lisades, et ühtlasi valitsesid ka rännakuks ideaalsed ilmastikutingimused.

Vormi ja teenistusrelvaga võistlejate arvestuses oli ajaga 2:41 kiireim Steven Rehelem. Teise koha saavutas Sander Linnus ajaga 2:47 ja kolmanda koha Indrek Roos ajaga 2:53.

Vabas vormis ja vähemalt 15 kg kaaluva seljakotiga kategoorias võitis Scoutsrännaku Mario Mustasaar ajaga 2:45.

Naistest saavutas vabas vormis parima tulemuse Maria Reinstein ajaga 3:37 ning vormi ja teenistusrelva kandvatest naistest oli kiireim Katriin Ever ajaga 3:50.

Lisaks individuaalarvestusele toimus paralleelselt Scoutsrännakuga ka kaitseväe meistrivõistlus võistkondlikus rännakus, milles saavutas esimese koha toetuse väejuhatuse võistkond. Teisele kohale tuli küberväejuhatuse võistkond ning kolmanda koha saavutas vahipataljoni võistkond.

Kõiki rännaku vähem kui nelja tunni ja kolmekümne minutiga läbinud võistlejaid autasustati medaliga. Lisaks said esimesed 100 vormi ja relvaga lõpetanud osalejat Scoutspataljoni embleemiga T-särgi.

Kokku osales rännakul rohkem kui 600 võistlejat, kelle seas oli nii kaitseväelasi, kaitseliitlasi, politsei- ja piirivalveameti ning teiste jõustruktuuride teenistujaid kui ka tsiviilisikuid.

Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv professionaalse väljaõppega iseseisvaks lahingutegevuseks võimeline kiirreageerimissuutlikkusega manööverüksus. Scoutspataljon asutati 21. detsembril 1918 ja taasasutati 29. märtsil 2001.

PILDID  

 

Keri üles