Kaitseväe keskpolügoonil toimusid teisipäeval tankitõrjeraketisüsteemi Spike LR testlaskmised, mille eesmärgiks oli anda tankitõrjekompanii instruktoritele esmane laskekogemus.
„Tänaseks päevaks raketisüsteemi Spike teoreetiline osa ja harjutused simulaatoril on enamjaolt läbitud. Oleme alustanud üksuse praktiliste tegevustega, mis hõlmab sealhulgas ka esimesi laskmisi. Laskmist oli eelkõige vaja selleks, et anda tankitõrjekompaniile praktilist kogemust ning saada ülevaadet relvasüsteemi võimekusest,“ ütles tankitõrjekompanii ülem major Dmitri Kondratenko lisades, et laskmised läksid edukalt. „Oleme saanud väärtusliku kogemuse, seal hulgas oma esimesi õpituvastusi, millega edaspidi arvestada.“
Spike LR (long range, ehk kaugmaa) tankitõrjeraketisüsteemi efektiivne laskekaugus algab 200 meetrist ning sellega on võimalik lasta kuni 4 kilomeetri kaugusel asuvaid sihtmärke. Spike raketil on nn lase – vaatle – korrigeeri võimekus ehk raketi sihtimispunkti saab muuta, et see tabaks varje taga asuvat sihtmärki. Raketi juhtimiseks kasutatakse imepeenikest optilist kaablit, mis muudab väga keeruliseks raketi elektroonilise häirimise. Spike rakett ei kasuta sihtmägi leidmiseks laserkiirt ega muud aktiivset vahendit, mis võimaldaks soomukil raketti avastada ja kasutada enda kaitsmiseks aktiivseid kaitsemeetmeid.
Kokku kasutab Spike´i erinevaid süsteeme maailmas 32 riiki, kellest 19 on Euroopa Liidu ja NATO liikmed.