Jäta menüü vahele

Tankitõrjekompanii reservväelased värskendasid teadmisi

1. jalaväebrigaadi Jõhvi linnakus toimus reedest laupäevani tankitõrjekompanii reservväelaste õppekogunemine, kus õpiti relvasüsteemi SPIKE LR.

„SPIKE LR relvameeskondade liikmetel tuleks käia iga-aastaselt tankitõrjekompaniis enda erialaseid teadmisi lihvimas. Kasutusel olev relvasüsteem on üsna komplitseeritud ja teadmised ning oskused kipuvad ununema, kui seda meelde ei tuletata,“ ütles tankitõrjekompanii ülem kapten Ragnar Rannamets.

Õppekogunemisel olid nii mehed, kes lõpetasid 2021. aastal esimestena Eestis SPIKE LR väljaõppe ja tuletasid õpitut meelde, kui ka need, kes olid treeninud tankitõrjesüsteemi MILAN peal ning said uue relva kasutamise oskuse.

Õppekogunemisel kasutati SPIKE LR relvasüsteeme ja arvutipõhist treening- ning simulatsioonisüsteemi (IDT – Indoor Trainer), mis on mõeldud siseruumis kasutamiseks. IDT on ühendatud SPIKE LR relvasüsteemiga, eesmärgiks treenida sihturit erinevates stsenaariumites.

„Treenida ja omandatud meelde tuletada tuleb alati kasuks. Loomulikult saab näha vanu sõpru ja nendega vanu aegu meelde tuletada. Olen väga rahul, sest vanade kamraadidega on tore koos olla ja väljaõpe asjalik,“ ütles reservväelane reamees Rivo Roost.

Õppekogunemisel osales ligi 15 reservväelast.

Diviisi 1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii toetab lahingutes jalaväebrigaadi allüksuseid ja tõrjub iseseisvalt vastase soomustehnikat. Tankitõrjekompanii on üksikkompanii, selle ülem allub vahetult 1. jalaväebrigaadi ülemale.

Keri üles