Jäta menüü vahele

Tankitõrjekompanii tähistas 82. aastapäeva

1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii tähistas möödunud nädalal üksuse 82. aastapäeva omavahel võisteldes ning silmapaistvamaid kaitseväelasi ja teenistujaid esile tõstes.

„Kindral Nikolai Reek on öelnud, et tank ei ole sugugi ohtlik, kui tankitõrje on hästi organiseeritud, ehk otstarbekohaselt relvastatud ja korralikult väljaõpetatud. Just selline üksus seisab täna minu ees – kokkuhoidev, teotahteline ja mitmetahuline. Seda näitasid ka täna toimunud spordivõistlused,“ ütles pidulikul rivistusel tankitõrjekompanii ülem major Dmitri Kondratenko.

Kompanii esindusmehe reamees Joonatan Vahari hinnangul on aastapäeva tähistamine väga tähtis traditsioon: „See iseloomustab järjepidevust, arengut ja sidet, ehk kust me tulime ja kuhu oleme jõudnud. Tänavusel lennul on vedanud – meie oleme esimesed, kes Spike´iga opereerivad ja teevad esimesed lasud, samuti lisavad motivatsiooni ka uued käsitulirelvad – Rahed. Usun, et rasked ilmad – eriti tänavune talv – on meid piisavalt karastanud ning Kevadtormiks oleme valmis,“ ütles reamees Vahar.

Tankitõrjekompanii toetab lahingutes 1. jalaväebrigaadi allüksuseid ja tõrjub iseseisvalt vastase soomustehnikat. Tankitõrjekompanii on üksikkompanii, selle ülem allub vahetult 1. jalaväebrigaadi ülemale.

Pildid: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/60498

Keri üles