Jäta menüü vahele

Tankitõrjujad harjutasid talvist üleelamist

1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii Spike eriala kursus harjutas eile uppuja päästmist jääaugust ja tegutsemist vette kukkumise korral.

„Talvel on meie kliimas alajahtumise oht suur ja hetkel on väga head tingimused tekitamaks arusaamist, kuidas keerulistes oludes toimida,“ ütles väljaõppeürituse eest vastutanud tankitõrjekompanii rühmaülem leitnant Alo Ollisaar.

Harjutuse eesmärgiks oli anda sõduritele kogemus, kuidas päästa jääauku kukkunut, kuidas ise sellisesse olukorda sattudes käituda ja sooja saada. Enne praktilist harjutust toimus kahepäevane väljaõpe talvistes tingimustes lahingupidamise eripäradest.

Ida-Virumaa Kurtna järvistikus asuva Liivjärve jääle oli lõigatud auk, mille ääres sai esiteks vaadata näidissooritust, enne kui ise tegevusse asuti. Iga sõdur sai proovida nii hädalise aitamist kui ise külmas vees hakkama saamist. Peale jääaugust väljatulekut joosti puhkealale, kus oli vaja süüdata lõke, vahetada riided ja ennast soojendada. Lisasoojustuseks olid püstitatud telgid ja termostega kaasa võetud tee.

„Tahtsin jääauku sattumise treeningut juba ammu proovida, kuna olin tuttavate naiskodukaitsjate käest selle kohta kuulnud,“ rääkis kapral Laura Tauts tankitõrjekompaniist. „Kogemus oli üllatavalt hea ja võimalusel teeksin veel.“ Seda, et võiks veelkord proovida, oli kuulda paljude osalejate suust.

Üritust aitas turvata Ida Päästekeskuse Jõhvi päästekomando.

Galerii 

Keri üles