Jäta menüü vahele

Tapale rajati ajutine helikopterite tugibaas

Kevadtormil osalevad õhuväelased rajasid Tapa sõjaväelinnakusse ajutise helikopterite tugibaasi, kus hakkavad baseeruma kopterid Robinson R-44 ning kütusevarusid täiendamas käima USA kopterid Black Hawk ja Apache.

“Õppelahingute lähikonda rajatud ajutine lennubaas võimaldab lennuüksustel kiiremini ja paindlikumalt maaväeüksuste vajadustele reageerida,” ütles Ämari lennubaasi ülem kolonelleitnant Ülar Lõhmus. “Samuti annab see märkimisväärse kokkuhoiu nii lennuajas kui ka kütuse osas.”

“Kevadtormil osalevad kokku üksteist helikopterit, mille ülesanneteks on maaväe üksuste lahingtegevuse toetamine õhuründevahenditega, vaatlus- ja luurelendudega ning transpordiga,” ütles kolonelleitnant Ülar Lõhmus.

Ajutise õhuväe tugibaasiga on seotud ka Poola õhutõrjeüksus, mis on relvastatud keskmaa õhutõrje raketisüsteemiga SA-6 Gainful ning lühimaa raketisüsteemiga SA-8 Gecko. Ründelennukid harjutavad Kevadtormi ajal Tapal kaitsepositsioonidel oleva õhutõrjeüksuse ründamist.

Kevadtormi lõpuni toimivasse tugibaasi on toodud kopterite hooldustehnika ning lennuoperatsioonideks vajalikud juhtimis- ja sidevahendid. Ümber paiknenud on ka lendurid ning maapealse teenindamise meeskond. Kevadtorm algas tänavu 8. mail, peamiselt harjutavad kaitseväelased Põhja- ja Kirde-Eestis. Õppus lõpeb 26. mail.

Keri üles