Jäta menüü vahele

Tartus toimub järjekorras 17. tipptasemel sõja- ja katastroofimeditsiini konverents

Kolmapäeval, 11. detsembril algas Tartus Eesti Rahva Muuseumis järjekorras 17. sõja- ja katastroofimeditsiini konverents, mis toob kokku nii tsiviil- kui militaarvaldkonna spetsialistid Eestist ja NATO partnerriikidest ning pakub kuulajatele võimalust teaduspõhiseks diskussiooniks sõja- ja katastroofimeditsiiniga seonduvatel teemadel.

„Iga-aastaselt püüame tuua konverentsil esile olulisi teemasid, mis esmapilgul tunduvad sarnased, kuid samas fookus on alati millelgi uuel. Sel aastal käsitleme juhtimist ja kriisidega toimetulekut, kuid rõhk on käsuliinil ning toimetulekul erinevustega sõltuvalt kultuurist ja ühiskondlikest tavadest,“ ütles Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse juhataja pr Neve Vendt. „Lisaks trauma vigastuste käsitlusele, oleme pannud rõhku ka täisvere kogumise ja ülekandmisega seotud probleemidele ning toonud juurde lastega seonduva trauma käsitluse, sest lapsed on suurõnnetuste kontekstis kõige haavatavamad.“

Seekordse konverentsi juhtivateks teemadeks on tsiviil-militaar koostöö, sõja mõju vaimsele tervisele, vere ja verekomponentide kasutamine sõjas ja kriisiolukordades ning keemia-, kiirgus- ja bakterioloogilise saastega seotud ohud. Kahepäevase konverentsi jooksul teevad ettekandeid oma ala spetsialistid Ukrainast, Soomest, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Prantsusmaalt, Itaaliast, USA-st, Kanadast, Suurbritanniast, Hispaaniast ja Eestist.

Lisaks huvitavatele ettekannetele on külalistel võimalik tutvuda meditsiinilise varustuse ja tehnikaga ning võtta osa praktilistest töötubadest. „Konverentsi üheks põnevamaiks osaks on traditsiooniline „Agile Sparrow“ võistlus, mis selgitab välja parima meedikute meeskonna traumahaigete käsitlemisel stressirohkes olukorras. Samuti oleme lisanud programmi uusi traumahaigete käsitluse töötubasid, kus meie partnerriikide oma ala tippspetsialistid jagavad osalejatele erinevaid praktilisi kogemusi, nt laste traumakäsitlus, verekäitlus, ultraheli kasutus ja palju muud,“ lisas pr Vendt.

Sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsist võtab kahe päeva jooksul osa rohkem kui 700 huvilist, kelle seas on esindatud nii kaitseväe- kui ka tsiviilmeedikud, Tartu ülikooli arstitudengid, Tartu ja Tallinna tervishoiu kõrgkoolide tudengid, politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti töötajad, ministeeriumide ja tsiviilhaiglate esindajad ning teised valdkonnast huvitatud nii Eestist kui välismaalt.

Iga-aastast sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsi korraldavad koostöös Kaitseväe Akadeemia, kaitsevägi ja terviseamet.

Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus (SKMK) tegeleb Eestis sõja- ja katastroofimeditsiinialase teadus- ja arendustegevusega. Samuti viib SKMK läbi sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet kaitseväelastele, meditsiiniüliõpilastele ning teistele koostööpartneritele Eestist ja välismaalt.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Fotod

Keri üles