Jäta menüü vahele

Tartus võisteldi vigastatud veteranide toetuseks tennisemängus

Möödunud nädalavahetusel võisteldi Tartus Tähtvere tennisekeskuses kahepäevasel heategevuslikul tenniseturniiril Gustav Tennis Cup, mille tuludest toetatakse vigastatud kaitseväe veterane.

„Idee veteranidele suunatud tenniseturniiri korraldamiseks tekkis veebruaris, kui otsustati, et Veteranirock toimub sel aastal Tartus. Olen ka ise teeninud Scoutspataljonis, tunnen mitmeid turniiril kohal olevaid vigastatud veterane ning loodetavasti aitab selline võistlus neil paremini enda spordieesmärke ellu viia,“ ütles ürituse korraldaja vanemveebel Denis Pavlov.

Turniiril võisteldi paarismängus ning kokku astus väljakule ligi 90 võistlejat. Osalejad jaotati mängutaseme järgi kolme tugevusgruppi, mille nimed vastavad kaitseväe väeliikidele: maavägi, merevägi ja õhuvägi. Vähem kogenud võistlejad mängisid maaväes ja professionaalid õhuväes.

Gustav Tennis Cup tuludest toetatakse Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingut, mille kaudu jõuab abi vigastada saanud kaitseväe veteranideni. Lisaks oli huvilistel võimalik Tähtvere tennisekeskuses näha kaitseväe tehnikat, vaadata invatennise näidismängu ning toetada vigastatud veterane heategevusoksjonil.

Eesti kaitsevägi osaleb välisoperatsioonidel alates 1995. aastast ja veterane on kokku veidi üle 3200. Välisoperatsioonidel on vigastada saanud ligi 240 kaitseväelast ja hukkunud 12. Kodust kaugel Eesti julgeolekut tugevdanud inimeste tunnustamiseks tähistatakse igal aastal 23. aprillil Veteranipäeva, mille sümboliks on rinnas kantav sinilill.

GALERII

Keri üles