Jäta menüü vahele

Toimusid esimesed ettevalmistused Invictus mängudeks

Möödunud nädalal toimus kaitseväe vigastatud veteranide spordilaager Rakveres ja ühtlasi ettevalmistumised Invictus mängudeks.

„See võistlus ei tähenda vigastatud kaitseväelaste jaoks medalite võitmist, vaid iseenda ületamist“ ütles istevõrkpalli instruktor vanemveebel Margus Hoop ning lisas, et „ Eesti võrkpalliliit ja Eesti vigastatud võitlejate ühing on meile õla alla pannud, et saaksime seda rauda edasi taguda“.

Sel aastal võtab osa mängudest 12 vigastatud veterani. Spordi alad millega Eestit esindatakse on vibulaskmine, käsirattasõit, kergejõustik, sõudeergomeeter, istevõrkpall ja ujumine.

Kaitseväe vigastatud veteranide spordilaagrit korraldatakse kolm korda aastas. Toetuse väejuhatuse toetusteenuste keskuse ja Eesti vigastatud võitlejate ühingu korraldatud laagri üks eesmärk on valmistuda selle aasta mais Hollandis Haagis peetavateks Invictuse mängudeks.

Invictus mängud on Suurbritannia prints Harry poolt ellu kutsutud vigastatud võitlejate spordimängud. Sel aastal toimuvad need 9. maist kuni 16. maini Hollandis Haagis. Võistlustel osaleb ligi 500 vigastatud võitleja 19 erinevast riigist ning võisteldakse 12 erineval alal.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59760

Keri üles