Jäta menüü vahele

Tulevased 1. jalaväebrigaadi jaoülemad andsid nooremallohvitseri vande

1. jalaväebrigaadi Jõhvi linnakus toimus täna pidulik rivistus Viru jalaväepataljonis nooremallohvitseri kursuse lõpetanutele.

„Seersandid, teie käes on viimased sada meetrit meie eesmärkideni jõudmisest ja teist sõltub see, kas me need saavutame või mitte – teie panus on otsustav,“ ütles Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tarvo Luga oma kõnes.

Sõdurite jaoks algas päev juba varakult. Enne nelja anti häire, mille järel tulevastel seersantidel end kiiresti lahinguvalmis seada ning masinatele suunduda. Sellele järgnes sõit Toilasse Oru parki, kus anti nooremallohvitseri vanne. Päev jätkus pataljoni rivistusega, kus tunnustati kursuse parimat lõpetajat nooremseersant Meeri-Ly Kürvitsat.

Edasi ootab värskeid seersante ees auga välja teenitud puhkus, mille järel asutakse juhtimispunkti kursusele. Juuli keskel asuvad nooremallohvitserid andma edasi tarkusi värskelt ajateenistust alustavatele eelkutse ajateenijatele.

Eelkutse ajateenijaid välja õpetavate seersantide koolitamisele suunatud nooremallohvitseri kursuse eripäraks on suurem rõhuasetus pedagoogika ja kasvatustöö läbiviimisel, aga sealt ei puudu ka jalaväeoskuste treenimine. Seersantide peamiseks eesmärgiks on treenida uute ajateenijate individuaaloskusi ning anda konstruktiivset tagasisidet.

GALERII

Keri üles