Jäta menüü vahele

Tulevased allohvitserid harjutasid Sirgalas laskeoskust

Kalevi jalaväepataljoni poolt korraldatav nooremallohvitseride kursus oli sellel nädalal esmaspäevast neljapäevani laskelaagris Sirgala harjutusväljal. Erinevate harjutuste käigus lasti käsituli- ja meeskonnarelvadest.

„Õppuritega võis igati rahule jääda. Nad olid tublid ja hakkajad. Arenguruumi veel on, kuid selleks me treenimegi,“ ütles nooremallohvitseride kursuse ülem kapten Aleksei Gussev.

Laskelaagris tehti laskeoskusteste ning esimest korda said õppurid proovida lasta kuulipildujast MG3 ja uuest granaadiheitjast Carl Gustav. Teravmoonaga lahinglaskeharjutused toimusid kuni jao tasemeni. Lisaks lasti ka öövaatlusseadmeid kasutades piiratud nähtavuse tingimustes.

„Laskmised olid huvitavad. Oli põnev erinevaid relvi proovida. Adrenaliin oli kohati kõrge, eriti öiste laskmiste ajal öövaatlusseadmega,“ ütles õppur Renzo Limbak Kalevi jalaväepataljonist.

Kalevi jalaväepataljon on 1. jalaväebrigaadi allüksus, mille ülesandeks on välja õpetada lahinguvõimelisi mehhaniseeritud reserv manööver- ja toetusüksusi.

GALERII

Keri üles