Jäta menüü vahele

Tulevased tankitõrjujad said lahinglaskmistel tuleristsed

Sirgala harjutusväljal toimusid sellel nädalal tankitõrjekompanii jaotaseme lahinglaskmised, kus sõduritele õpetati tegutsemist jalaväeüksusena lahingolukorras varitsusse sattumisel, rünnakul ja kaitses.

„Esimesed lahinglaskmised, mis tähendavad teravmoonaga liikumisel ülesannete täitmist, tekitavad sõdurites paraja portsu adrenaliini, mis tõstab ka tegevväelastest kontrollijate vastutust,“ ütles tankitõrjekompanii ülem major Dmitri Kondratenko „Nad said hakkama erinevates lahingolukordades, arvestasid teineteisega ning täitsid jagudes oma rolli peaaegu perfektselt. Seda „peaaegu“ jõuame me lähinädalatel likvideerida,“ lisas major Kondratenko.

„Ausalt öeldes, ma muretsesin, et teravmoonaga laetud salved pühivad meestel peast kõike varem drillitu, aga vahemaad olid head ning mingit uimerdamist ei toimunud. Eks teravmoonaga tekib ka ohutunne, mis paneb sind poole rohkem mõtlema ning hoolikamalt tegutsema, ütles lahinglaskmistel osalenud nooremseersant David Nugis.

Nelja päeva jooksul said sõdurid näidata enda oskust tegutseda nii rünnakul, varitsusse sattumisel kui ka kaitsel. Samuti said ajateenijad näha Javelini raketisüsteemi laskmist. Kokku võttis laskmistest osa pea 120 kaitseväelast.

Tankitõrjekompanii ülesanne on õpetada välja tankitõrje üksusi 1. ja 2. jalaväebrigaadi jalaväe pataljonidele.

Keri üles