Jäta menüü vahele

Ühendkuningriigi maaväe ülem külastab Eestit

Eestis visiidil viibiv Ühendkuningriigi maaväe ülem kindral Mark Carleton-Smith kohtus täna Tallinnas kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Veiko-Vello Palmiga ning Tapal NATO lahingugrupis teenivate kaasmaalastega.

„Saime täna Ühendkuningriigi maaväe ülemaga arutada pikemaajalise koostöö teemadel ning kuidas Eestis paiknevat brittide juhitud liitlaste lahingugruppi veelgi tugevamaks muuta,“ ütles kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Veiko-Vello Palm.

Lisaks oli kindralmajor Palmi sõnul arutlusel mitmeid koostööalaseid teemasid, mis puudutasid nii mõlema riigi sõjalise hariduse ja väljaõppe parandamist kui ka Eesti kaitseplaanide tugevdamist.

„Tänavu täitub viis aastat Ühendkuningriigi üksuse teenistuse algusest 1. jalaväebrigaadi koosseisus, kui asusime juhtriigiks NATO lahingugrupile Eestis ning kus teenime kõrvuti Prantsusmaa ja Taani kaitseväelastega,“ ütles kindral Mark Carleton-Smith.

Visiidi käigus külastas kindral Carleton-Smith 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakut, kus kohtus ka brigaadiülema kolonel Andrus Meriloga ja NATO lahingugrupis teenivate Ühendkuningriigi kaitseväelastega. Lisaks on kindralil kavas kohtumine Kaitseliidu ülema brigaadikindral Riho Ühtegiga.

„Osalemine NATO lahingugrupis ja meie tihedad kahepoolsed suhted näitavad Ühendkuningriigi jätkuvat pühendumist Baltikumi regionaalse julgeoleku toetamisele,“ ütles kindral Carleton-Smith. „Mul oli hea meel kohtuda oma Eesti kolleegidega ja külastada piirkonda lähetatud Briti sõdureid.“

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. 2017. aasta aprillis Eestisse saabunud liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani.

Eestit seovad brittide, taanlaste ja prantslastega pikaajalised kaitsealased sidemed ning relvavendlus ühisest osalemisest rahvusvahelisetel sõjalistel operatsioonidel. Koos Briti kaitseväelastega teenisid eestlased Afganistanis Helmandi provintsis. Eesti kaitseväelastel on prantslastega varasem koostöökogemus nii operatsioonilt Kesk-Aafrika Vabariigis kui ka piraatlusvastaselt operatsioonilt Atalanta. Taani kaitseväelastega on Eesti kaitseväelased teeninud koos nii Balkanil, Afganistanis kui ka teenivad hetkel Iraagis operatsioonil Inherent Resolve.

Galerii 

Keri üles