Jäta menüü vahele

Ühendriikide pommitajad B-1 harjutasid Eesti õhuruumis koostööd õhutulejuhtidega

Laupäeval harjutasid Eesti õhuruumis Ameerika Ühendriikide strateegilised pommitajad B-1  koostööd Eesti ja liitlaste õhutulejuhtidega. Kaks strateegilist pommitajat B-1 Lancer lendasid Eestisse Suurbritanniast kuningliku õhuväe Fairfordi lennubaasist.

Treeningu peamine eesmärk oli lennuüksuse koostöö harjutamine maaväe üksustega, kus olulist rolli kahe väeliigi integreerimisel etendavad õhutulejuhid, kes juhivad eesliinilt lahingulennukite rünnakuid vastase pihta.

Sääraseid õppuseid korraldavad Ameerika Ühendriigid regulaarselt, et hinnata oma valimisolekut ning vajadusel täita ka enda julgeolekukohustusi. Samuti suurendatakse harjutustega NATO liitlaste treenitustaset, mis on vajalik potentsiaalsetele kriisidele reageerimiseks üle maailma.

B-1 Lancer on Ameerika Ühendriikide ülehelikiirusel lendav muudetava tiivanoolsusega pommitaja, mis on loodud läbima vastase radarjuhitavate õhutõrjesüsteemide mõjualasid madallennul. Lennuki ehitusel on kasutatud radarite elektromagnetlaineid neelavaid materjale koos elektroonilise segamise süsteemiga.

B-1B on Ühendriikide suurima relvade kandevõimega pommitaja. Pommitaja võib lennata vaid 60 meetri kõrgusel kiirusega 0,9 helikiirust ehk 1,080 km/h. Lisaks juhitavatele ning mitte juhitavatele pommidele võib lennuk kanda kaugmaa tiibrakette ja tuumarelvi. Relvastatud pommitaja saab lennata ilma tankimata järjest 7400 kilomeetrit.

Keri üles