Jäta menüü vahele

USA hävitajad saabuvad Eestisse õppusele

Homme saabuvad õppuse Agile Liberty raames üheks päevaks Eestisse kaks Ameerika Ühendriikide õhuväe hävitajat F-15E Strike Eagle, mis harjutavad siin lähiõhutoetuse protseduure õhutulejuhtidega ning õhk-õhk õhuoperatsioonide taktikalist juhtimist sihitajatega.

Harjutused toimuvad Ämari lennubaasi ümbruses ning Saaremaa ja Hiiumaa kohal ning mitte madalamal kui 1500 meetrit. Õhuvägi loodab kohalike elanike mõistvale suhtumisele.

48. hävitajate tiiba kuuluvate hävitajate alaliseks kodubaasiks on Suurbritannias Lakenheath’is paiknev Briti kuningliku õhuväe baas. Õppuse Agile Liberty ajal paiknevad hävitajad 32. taktikalises lennubaasis Laskis, Poolas.

Selliseid õppuseid korraldavad Ameerika Ühendriigid regulaarselt, et hinnata oma valimisolekut ning vajadusel täita ka enda julgeolekukohustusi. Samuti suurendatakse harjutustega NATO liitlaste treenitustaset, mis on vajalik potentsiaalsetele kriisidele reageerimiseks üle maailma.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Balti riikide valitsused on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti Lennundusteenistuse ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.

Keri üles