Jäta menüü vahele

USA õhujõudude pommitajad teevad Eesti kohal ülelennu

Täna teevad Ameerika Ühendriikide õhuväe pommitajad B-1B Lancer rahvusvahelise missiooni raames ülelennu Eesti kohalt. Pommitajad kuuluvad Texase osariigi Dyess õhuväebaasi seitsmenda pommitajate lennutiiva koosseisu.

Hea ilma korral saab pommitajaid näha lendamas orienteeruvalt kell 15.25 Lennart Meri Tallinna Lennujaama kohal ning kell 15.30 Ämari lennubaasi kohal. Lisaks pommitajatele osalevad missioonil ka teised NATO liitlaste lennuvahendid, sealhulgas hetkel Ämaris Balti õhuturbemissioonil osalevad Saksamaa õhuväe hävitajad ning Leedus paiknevad Itaalia õhujõudude hävitajad.

„Meie harjutus saadab selge sõnumi, et oleme Balti liitlastele vankumatult pühendunud,“ ütles Ameerika Ühendriikide õhujõudude Euroopa ja Aafrika vägede juht kindral Jeff Harrigian. „Meil on ühine eesmärk tagada regionaalne julgeolek,“ lisas kindral Harrigian.

“Meie tugev sõjaline koostöö ja kestev suhtlus Eestiga võimaldavad meil jagada valmisolekut tulemaks toime ükskõik millise ülemaailmse väljakutsega,” ütles kolonelleitnant Ryan Stallworth Ameerika Ühendriikide 9. ekspeditsioonipommitajate eskadrilli juht. 

Pommitajate B-1B Lancer missioonide eesmärgiks on näidata Ameerika Ühendriikide pühendumust NATO kollektiivse kaitse põhimõttele ja see on nähtav demonstratsioon USA täiendatud heidutuse võimekusest. Mitmekülgset B-1B Lancer tüüpi lennukit peetakse Ameerika Ühendriikide kaugpommitajate kandvaks jõuks, see võimaldab kiiresti ja suures koguses kohale tuua nii täpsusrelvi kui ka mitte-täpsusrelvi, et vastanduda ükskõik millise vaenlasega, ükskõik kus, ükskõik millal. 

Keri üles