Jäta menüü vahele

Uue Eesti üksuse põhigrupp jõudis eile Malisse

Eile saabus Gao sõjaväebaasi Malis uue Eesti kontingendi BKN-11 põhigrupp, mis vahetas välja seni seal teeninud jalaväerühma ning rahvusliku toetuselemendi.

„Loodan, et uue kontingendi järgmised neli kuud Malis saavad olema täis väljakutseid ja saavutusi ning et varasema missioonikogemusega sõdurid toetavad ja õpetavad oma esimesel välisoperatsioonil teenivaid relvavendi,“ ütles Eesti kontingendi vanem major Rauno Vahimets. „Koju lendavale kontingendile soovime lumist ja külma talve, millest nad Aafrika kuumuses kindlasti puudust on tundnud ning rahulikku pühadeaega perede seltsis.“

Malis teenistust alustanud üksuse põhiosa moodustab jalaväerühm BKN-11 Estpla. Lisaks jalaväerühmale kuulub kontingendi koosseisu erialaspetsialistidest koosnev rahvuslik toetuselement (NSE) ning teavitusallohvitser. Koostööd liitlastüksustega ja Eesti kontingendi tegevust toetab ning koordineerib kontingendi vanem.

„Rahvusliku toetuselemendi ülesanne on logistiliselt toetada kontingenti tehnika, side, relvaremondi, laskemoona ja meditsiini alaselt,“ ütles rahvusliku toetuselemendi ülem kapten Anatoli Kravtšuk lisades, et nad on teinud omalt pool kõik vajalikud ettevalmistused, et saabunud põhigrupp saavutaks kiirelt lahinguvõime.

Eesti üksus paikneb Prantsusmaa baasis Nigeri jõe kaldal Gao linnas. Eestlased elavad ja teenivad samades tingimustes nagu Prantsusmaa kaitseväelased. Operatsioonil Barkhane teeniva Eesti üksuse ülesanneteks on Gao baasi väravate ja vaatluspostide mehitamine, kiirreageerimisüksuse ülesannete täitmine ning patrullimine Gao linnas ja selle lähiümbruses.

Prantsusmaa juhitud operatsiooni Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust relvastatud terroristlike rühmituste vastu. Operatsioon Barkhane algas 1. augustil 2014. aastal.

Galerii 

Keri üles