Jäta menüü vahele

Vabariigi aastapäeva paraad algab 24. veebruaril kell 11 Vabaduse väljakul

Kaitsevägi tähistab Eesti Vabariigi 93. aastapäeva ajaliselt lühendatud paraadiga, kuid üksuste arvus ja paraadmarsi pikkuses muutusi ei tule.

Paraadi algus on kell 11 ning üksused rivistuvad Vabaduse Väljakule 10.40. Külma ilma tõttu jätab kaitseväe juhataja ära paraadüksuste ülevaatuse ning Vabariigi President tervitab paraadväljakul kõiki üksusi korraga, mitte ei tervita lippu ja paraadüksust eraldi, nagu see on olnud tavaks.

Paraadüksuste möödamarsi kavas muutusi ei ole. Selle aasta paraad erineb mõnevõrra eelmistest Vabaduse väljakul Eesti riigi sünnipäeva auks peetud paraadidest. Paraadil osalejad marsivad Vabaduse väljakult edasi mööda Pärnu maanteed Viru ringteeni, mis teeb paraadi marsruudi varasemast pikemaks ja pealtvaatajatele paremini vaadeldavaks.

Paraadil marsivad jalgsi Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli, Staabi- ja Sidepataljoni, Vahipataljoni, Kuperjanovi jalaväepataljoni, Viru jalaväepataljoni ja Mereväe üksused. Kaitseliit paneb välja üksused Harju ja Tallinna malevatest. Sisekaitsejõudusid esindavad Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži kadetid.

Motoriseeritud paraadmarsil sõidab Scoutspataljoni jalaväekompanii PASI-soomukitel. Suurtükiväepataljon on kohal 122-mm ja 155-mm haubitsate patareidega, Õhutõrjepataljon 23-mm õhutõrjekahurite patareiga ja õhutõrjeraketisüsteemi Mistral patareiga, kaitseliitlased Tallinna malevast 81-mm miinipildujapatareiga ja 90 mm tankitõrjekahuritega ning Kuperjanovi jalaväepataljon 120-mm miinipildujate patareiga ja Viru jalaväepataljon tankitõrjeraketisüsteemidega Mapats ja Milan.

Pärast paraadi on kõigile huvilistele vaatamiseks välja pandud kaitseväe relvastus ja tehnika, teiste hulgas ka eelmise aasta lõpus kaitseväe kasutusse saabunud soomuk Sisu XA-188.

Kaitsejõudude paraadi peaproov on täna kell 22 Vabaduse väljakul. Seoses peaprooviga suletakse liikluseks Kaarli puiestee Vabaduse väljaku ja Toompea tänava vahel, Vabaduse väljak ja Komandandi tee, osaliselt suletakse liiklus Endla tänaval Suur-Ameerika tänava ja Tõnismäe tänava vahel kella 22 st kuni paraadi peaproovi lõpuni orienteeruvalt 24. Kaitsevägi loodab tallinlaste ja pealinna külaliste mõistvale suhtumisele.

Keri üles