Jäta menüü vahele

Vahetus Malis operatsioonil Barkhane teeniva Eesti kontingendi juhtüksus

Üle pooleteise kuu Malis operatsioonil Barkhane Eesti kontingendi BKN09 juhtüksusena teeninud lahingugrupp „Bison“ lõpetas oma teenistuse pidulikul rivistusel, kus vastutuse võttis üle lahingugrupp „Roc Noir“.

„Ma usun, et koostöö uue juhtüksusega tuleb sama hea, kui see oli eelmisega. Erinevus koostöös uue üksusega on kindlasti see, et seoses operatsioon Barkhane ümberstruktureerimisega peame olema tunduvalt paindlikumad, kuna asjad mis varasemalt olid pikemalt ette teada ja planeeritud võivad nüüd päevade või nädalatega muutuda,“ ütles Eesti kontingendi vanem major Rauno Viitmann.

Eesti kontingent, mille koosseisu kuulub jalaväerühm BKN09 Estpla ning rahvuslik logistiline toetuselement BKN09 NSE jätkab teenistust koostöös „Roc Noir“ sõduritega käesoleva aasta septembri alguseni, mil toimub Eesti kontingendi vahetus.

Eesti kontingent paikneb Prantsusmaa baasis Nigeri jõe kaldal Gao linnas, kus teenib üle 1500 sõjaväelase erinevatest riikidest. Eesti üksus elab ja teenib samades tingimustes nagu Prantsusmaa sõjaväelased. Operatsioonil Barkhane on Eesti üksuse ülesanneteks patrullimine Gao linnas ja selle lähiümbruses, baasikaitse ja kiirreageerimine.

Prantsusmaa operatsioon Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja selle eesmärk on piirkonnas stabiilsuse loomine ning Euroopat puudutavate probleemide, näiteks terrorismi ja ebaseadusliku immigratsiooni, ohjamine. Prantsusmaa juhitud terrorismivastasel operatsioonil Barkhane Malis üksusega osalemisega kinnitab Eesti, et on valmis panustama julgeoleku tagamisse just seal, kus asuvad suured julgeolekuohud Euroopa jaoks.

Keri üles