Jäta menüü vahele

Vahipataljoni ajateenijad õppisid massirahutuste mahasurumist

Eelmisel nädal toimus sõjaväepolitsei kompaniil massirahutuste kontrollõpe, kus valmistati ette ajateenijaid massirahutustele vastu seisma ning kontrollima olukorda.

Väljaõppe eesmärgiks on toime tulla massirahutustega ja vajadusel selle mahasurumisega. Õppurid proovivad enda kontrolli alla saada rahutused. Esimese meetmena ei võeta kasutusele jõudu vaid proovitakse suhelda rahulolematute inimestega. Kui aga mass jätkab rahulolematust siis ei ole teist lahendust kui võtta kasutusele jõumeetmed ja algne rahu uuesti luua. Tegevus toimus kontrollitud, kuid elulähedases keskkonnas, kus õppurid said oma oskusi proovile panna.

Vahipataljon kuulub sõjaväepolitsei koosseisu. Pataljoni põhiülesanded on sõjaväepolitseiüksuste ettevalmistamine ja kaitseväelistel ning riiklikel tseremooniatel osalemine. Sõjaväepolitsei üksustesse arvatuna toimub teenistujate väljaõpe sõjavangide valve, massirahutuste mahasurumine, isikute ja kolonnide eskordi, liikluse reguleerimise, teeluure ning liiklusjärelevalve aladel.

Fotod

Keri üles