Jäta menüü vahele

Välisoperatsioonidel teenivad kaitseväelased tähistasid taasiseseisvumispäeva

Afganistanis ja Malis välisoperatsioonidel teenivad Eesti kaitseväelased tähistasid 20. augustil taasiseseisvumispäeva pidulike rivistuste ja sportlike mõõduvõttudega.

Malis operatsioonil Barkhane teenivad Eesti kaitseväelased tähistasid taasiseseisvumispäeva piduliku rivistusega, kus toimus ühtlasi ka vastutuse üleandmine uuele üksusele. Samuti võeti omavahel mõõtu Eesti-teemalises viktoriinis.

Rivistusel pidasid kõne eelmine kontingendi vanem major Allar Eesmaa ning temalt vastutuse üle võtnud major Argo Sibul. „Ma tahaksin tänada eelnevat kontingenti hea töö eest mida te olete siin teinud. Teie pingutused ei ole jäänud märkamata ning tänu teie panusele on ka meil lihtsam oma ülesandeid täita. Uuelt kontingendilt kes alustab oma teenistust nõuan igalt ühelt sõltumata auastmest ja ametikohast täielikku pühendumist ja professionaalust nagu Eesti sõdurile kohane,” ütles major Sibul.

Teenistust alustanud üksus koos toetuselemendiga jõudis Gao sõjaväebaasi juba mõned päevad tagasi, mis võimaldab üksusel teenistusülesannete täitmisega alustada juba sellel nädalal.

Malis teenistust alustanud üksuse põhiosa moodustab jalaväerühm BKN ESTPLA 7. Lisaks neile kuuluvad kontingendi koosseisu erialaspetsialistidest koosnev toetusüksus NSE-7 ning staabiohvitserid.

Afganistanis operatsioonil Resolute Support teeniv Eesti kontingent tähistas 20. augustil Kabulis taasiseseisvumispäeva samuti rivistusega, kus osales ka Ühendkuningriigi 4SCOTS kompanii juhtkond, kelle alluvuses Eesti rühm teenib.

Rivistusel anti üle meened ja ergutused silmapaistvamatele sõduritele. Neli võitlejat pälvisid rühmaülema tänu eeskujuliku teenistuse eest ning neljale sõdurile anti üle Scoutspataljoni B-soomusjalaväekompanii embleem.

4SCOTS A-kompanii ülem major William Wright tänas oma sõnavõtus Eesti julgestusrühma tehtud töö eest ning tõstis esile Eesti üksuse suurt panust kompaniile püstitatud ülesannete täitmisel.

Pärast rivistust toimus eestlaste kodubaasis nelja rahvuse vaheline teatevõistlus, milles Eesti meeskond saavutas esimese koha. Võistlusest võtsid osa Suurbritannia, Ameerika Ühendriikide, Eesti ning Austraalia meeskonnad ja see koosnes kahest osast – esmalt läbiti raske ja suurt pingutust nõudev  füüsiline osa, mis läks vahetult üle laskevõistluseks. Eesti meeskonna võidule pani eelkõige aluse hea relva käsitlemine ning kiire ja täpne laskmine.

Prantsusmaa mässutõrjeoperatsioon Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja anda seeläbi panus Euroopa-suunalise ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubanduse tõkestamiseks. Lisaks Eestile toetab operatsiooni Suurbritannia transpordihelikopteritega ja Hispaania õhuväekomponendiga.

Resolute Support on NATO juhitav väljaõppe- ja nõustamismissioon Afganistanis, mille eesmärk on nõustada ja toetada väljaõppega Afganistani julgeolekujõude ja teisi riigi institutsioone. Eesti kaitseväelased on teeninud Afganistanis NATO operatsioonidel alates 2003. aastast. Operatsioonil Resolute Support teenivad Eesti kaitseväelased alates 2015. aasta algusest

GALERII

GALERII

Keri üles