Jäta menüü vahele

Välisoperatsioonil Barkhane teenival Eesti jalaväerühmal täitus esimene teenistuskuu

Eesti jalaväerühmal BKN-10 Estpla täitus Malis Prantsusmaa juhitud operatsioonil Barkhane esimene teenistuskuu.

„Esimene teenistuskuu on möödunud kiirelt ja võrdlemisi töiselt. Oleme osalenud mitmel ühisoperatsioonil koos prantsuse üksusega, mis olid oma ülesannete ja planeerimiste osas huvitavad ning väljakutseid pakkuvad,“ ütles jalaväerühma BKN ESTPLA-10 rühmaülem nooremleitnant Taavi Tammaru, kelle sõnul koostöö prantslastega sujub ja eestlaste ettepanekuid patrullide ning muu teenistusalase kohta võetakse pidevalt arvesse.

„Mis puudutab rühma põhiülesannete osa – patrullid, baasikaitse ja kiirreageerimisüksuse mehitamine – siis mehed on olnud oma pädevuses heal tasemel ning saanud neile antud ülesannete täitmisega hästi hakkama. Lisaks on rühm saanud patrullide käigus tutvuda kohaliku elanikkonna ja infrastruktuuriga ning näiteks juba esimesel kiirreageerimisüksuse mehitamisel tuli neil täita koheselt ka esimene harjutus, millega saadi väga hästi hakkama. Samuti on baasikaitse möödunud rahulikult ja ilma suuremate intsidentideta,“ lisas nooremleitnant Tammaru.

Esimese kuu vältel on jalaväerühm saavutanud oma lahingrütmi ning aklimatiseerunud kõrbekliimaga. Lisaks on üksus patrullinud kahel korral Gao linnas ja selle lähiümbruses, mehitanud kuuel korral Gao sõjaväebaasi valveposte, osalenud kolmel ühisoperatsioonil koos prantsuse üksusega ning mehitanud viiel korral kiirreageerimisüksust.

Malis teeniva üksuse tuumik on jalaväerühm BKN-10 Estpla, mis on moodustatud Scoutspataljoni baasil ning mille põhiülesanded on Gao baasi väravate ja vaatluspostide mehitamine, kiirreageerimisüksuse ülesannete täitmine ning patrullimine Gao linnas ja selle lähiümbruses.

Lisaks põhituumikule kuulub kontingendi koosseisu erialaspetsialistidest koosnev toetusüksus ning teavitusohvitser. Koostööd liitlastüksustega ja Eesti kontingendi tegevust toetab ning koordineerib kontingendi vanem.

Eesti üksus paikneb Prantsusmaa baasis Nigeri jõe kaldal Gao linnas. Eestlased elavad ja teenivad samades tingimustes kui Prantsusmaa sõjaväelased. Septembris teenistust alustanud üksuse rotatsioon Gaos kestab detsembri lõpuni, mil antakse vastutus üle järgmisele Eesti kontingendile.

Prantsusmaa juhitud operatsiooni Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust relvastatud terroristlike rühmituste vastu. Operatsioon Barkhane algas 1. augustil 2014. aastal.

GALERII

Keri üles