Jäta menüü vahele

Valitud reservväelased värskendavad Kevadtormil teadmisi

Kui tavaliselt osaleb kaitseväe õppusel Kevadtorm üle 3000 reservväelase, siis tänavu osaleb neid koroonaviiruse leviku tõttu ligi 10 korda vähem. Ühena vähestest Kevadtormiks formeeritud lahingüksustest, 2. jalaväebrigaadi 22. jalaväepataljoni tankitõrjerühma võitlejad tulid õppusele hea meelega.

„Natukene meeldetuletamist on vaja, aga pigem on kõik meeles. Kõige keerulisem oli käsu meelde tuletamine,“ ütles 22. jalaväepataljoni tankitõrjerühma ülem lipnik Cristofer Aruvel ning kinnitas, et tema üksuse võitlejad tulid reservõppekogunemisele hea meelega. „Motivatsioon on kõrge, esialgne pilt, mis praeguseks kujunenud, on väga hea.“

22. jalaväepataljonis on ka mehi, kes läbisid ajateenistuse kümme aastat tagasi. „Nad erinevad selle poolest, et ei tunne uusi relvasüsteeme. Nende jaoks on väga palju muutunud, alustades vormist kuni relvadeni. Neile sai selgeks õpetatud ka Javelini tankitõrje relvasüsteem,“ ütles lipnik Aruvel.

Tankitõrjerühma jaoülem nooremseersant Fred Mühls kiitis reservõppekogunemise korraldust. „Korraldus ja vastuvõtt on olnud väga hea. Kõik süsteemid on ilusti välja töötatud, kuidas varustus kätte saada, eriti praegusel keerulisel ajal,“ ütles nooremseersant Mühls.

Võrreldes tema ajateenistusega mõned aastad tagasi on omajagu muutunud. „Uus käsitulirelv, palju on siin kohapeal maastikul muutunud ja samamoodi saab siin uusi inimesi kohata. Neid, kellega mina ajateenistuse lõpetasin, on siin suhteliselt vähe – hetkel on siin ainult kaks sõpra,“ ütles nooremseersant Mühls.

Rutiinse äratuse asemel loodab nooremseersant Mühls üles ärgata relvatärina peale. „Lööb adrenaliini üles ja action annab hea pulsi sisse,“ ütles ta.

22. jalaväepataljoni tankitõrjerühma jaoülem nooremseersant Siim-Sander Lõoke lõpetas ajateenistuse eelmisel aastal. „Eelmisel aastal ajateenistuses koolitati 22. pataljoni tankitõrjeüksus ette ära, aga see aasta saame 22. pataljoni jalaväelaste ja teiste üksustega kokku harjutada, ehk siis kaks Kevadtormi järjest, nagu polekski vahepeal aastat mööda läinud,“ ütles nooremseersant Lõoke.

Õppus Kevadtorm on kaitseväe suurim iga-aastane õppus, mille eesmärk on harjutada kaitseväe erinevate üksuste koostööd. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased kui ka liitlassõdurid.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/60520

Keri üles