Jäta menüü vahele

Värsked Kaitseväe Akadeemia kadetid pandi proovile ligi 35-kilomeetrise rännakuga

Kolmapäeval, 28. augustil lõppes sel aastal Kaitseväe Akadeemias õppetööd alustanud kadettidel rännakuga pea kolmenädalane sissejuhatus erialasse, mille käigus hinnati värskete tudengite juhiomadusi, koostöövõimet ning eelnenud sõjalises väljaõppes omandatud teadmisi ja oskusi.

„Rännaku läbinud kadetid olid oma ülesannete täitmisel üllatavalt edukad,“ ütles rännaku peavastutav Kaitseväe Akadeemia rühmagrupi õpetaja leitnant Artur Kiisel. „Olenemata sellest, et rändava koosseisu ettevalmistus võis ajaliselt lühikeseks jääda, lõpetasid kõik osalejad rännaku ning keegi ei pidanud katkestama. Samuti oli päeva vältel näha, kuidas rännakul rakendati sissejuhatus erialasse kursusel omandatud teadmisi ning toetati üksteist meeskonnatöös, mis avaldus ka näiteks teenistuskaaslaste jalgade plaasterdamisel.“

Sissejuhatav kursus lõppes ligi 35-kilomeetrise traditsioonilise lõpurännakuga Lõuna-Eestis, mis koosnes üheksast kontrollpunktist, kus hinnati kadettide orienteerumisvõimet, meeskonnatööd ning sõjalisi oskusi. „Rännaku korraldamisega alustasime juba juunikuus ning planeerimise aluseks oli sissejuhatus erialasse kursusel omandatud teadmiste ja oskuste lõimimine meeskonna harjutusteks,“ ütles leitnant Kiisel lisades, et samuti kontrolliti ka seda, kes võtab üksuse eestvedamise rolli enda kanda.

Rännaku korraldasid ja viisid läbi teist õppeaastat alustavad kadetid instruktorikursuse õppeaine raames, et arendada oma pedagoogilisi oskusi ning saada rännaku korraldamise kogemust. Õppurite hulgast peakorraldaja rolli võtnud kadett Gregor Krämann jäi kogu päevaga väga rahule. „Uued kadetid olid aktiivsed ning tegutsesid kontrollpunktides enesekindalt,“ lisas Krämann, kelle sõnul tagas rännaku edukuse tugev korraldusmeeskond, kellest igaüks panustas enda ülesannetesse maksimaalselt.

Osalejatena võtsid rännakust osa augusti alguses maa-, õhu- ja mereväe põhikursustele immatrikuleeritud kadetid. Esimesel päeval Kaitseväe Akadeemias ootas neid ees administratiivne osa, mille jooksul seadsid nad end sisse ühiselamus, said kätte oma varustuse ja relvastuse ning osalesid sissejuhatavates infotundides.

Seejärel suundusid kadetid juba kolmenädalasele sissejuhatus erialasse kursusele, mille käigus hinnati kadettide juhiomadusi, koostöövõimet ja sõjalises väljaõppes omandatud teadmisi ning mis kulmineerus lõpurännakuga.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Fotod

Keri üles