Jäta menüü vahele

Viimased Afganistanis teeninud Eesti kaitseväelased jõudsid võidupühal tagasi koju

Viimased Afganistanis teeninud Eesti kaitseväelased jõudsid täna tagasi koju. 21. juunil langetas Eesti kontingent Afganistani pealinnas Kabulis asuvas Camp HKIA’s (Hamid Karzai International Airport) Eesti lipu, mis lõpetas 2003. aastal alguse saanud Eesti kaitseväe osalemise välisoperatsioonidel Afganistanis.

Tseremooniast võtsid osa viimased Afganistanis operatsioonil Resolute Support teenivad Eesti kaitseväelased. Kontingendi vanem kolonelleitnant Vladislav Belov tänas oma missiooni lõpetavaid sõjaväepolitseinikke ja meedikuid teenistusülesannete pühendunult täitmise eest. „See on eriline tunne ja ka au langetada Resolute Support missioonil lehvinud viimane Eesti lipp ning tuua kontingent koju. Kogu kontingent täitis oma teenistusülesandeid professionaalselt ja meil on põhjust oma soorituse üle uhked olla” ütles kolonelleitnant Belov.

Lisaks mais Eestisse tagasi jõudnud demineerimismeeskonnale ning paari nädala eest kodumaale naasnud jalaväerühmale lõpetasid oma missiooni ja jõudsid möödunud nädalal koju ka rahvusliku toetuselemendi ülem ning kortermeister.

Keri üles