Jäta menüü vahele

Viru jalaväepataljon tähistab 102. aastapäeva

Sel reedel täitub 1. jalaväebrigaadi Viru jalaväepataljonil 102. aastapäev, mille puhul toimub täna ennelõunal Jõhvi keskväljakul pidulik rivistus ning homme on kõigil huvilistel võimalus külastada väeosa ning tutvuda seal paikneva tehnika, relvastuse ja varustusega.

„Täna näitab Viru jalaväepataljon siin, Jõhvi linnas, oma ajaloolise kodulinna keskväljakul ennast linnarahvale, et kinnitada – me oleme jätkuvalt rahva vägi rahva kaitseks. Täpselt nagu 102 aastat tagasi. Ainult selle vahega, et me oleme nüüd palju paremini relvastatud, varustatud ja välja õpetatud,“ ütles Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tarvo Luga lisades, et ka edaspidi vaatab pataljon tulevikku laia riigikaitse käsitluse pilguga.

„See tähendab, et veelgi rohkem tahaks teha koostööd politsei, pääste, kohalike omavalitsuste ja muude organisatsioonidega selliselt, et vajadusel oleme juba harjunud ühiselt tegutsema ning sellest tekkiv sünergia aitab meid igast hädast üle,“ lisas kolonelleitnant Luga.

Kaks päeva kestvad pidustused saavad alguse täna kell 10:30 algava kaitseväelise jalutuskäiguga koos 1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii, orkestri ja soomukitega Viru pataljoni linnakust Jõhvi keskväljakule, kus kell 11:00 toimub pidulik rivistus. Pärast seda toimub pidulik lõunasöök ning pataljoni ülema vastuvõtt pataljoni teenistujatele ning koostööpartneritele.

Reedel, 06. detsembril kell 09:00-14:00 toimub Jõhvi linnakus kõigile huvilistele avatud uste päev, kus tutvustatakse lisaks väeosale ja olmetingimustele ka linnakus paiknevat tehnikat, relvastust ja varustust. Toimub tankitõrje relvasüsteemide MILAN ja JAVELIN esitlemine, jao kiirünnaku demonstratsioon jpm. Külalistele pakutakse söögiks sõdurisuppi ja teed.

Samuti toimub värskelt ilmunud vanemveebel Aimar Kuldvere raamatu „Viru jalaväepataljon“ esitlus, kus on kohal autor ise ja kirjastuse SE&JS esindaja. Lisaks peetakse linnakus jagude vaheline „Viru JVP Kümnevõistlus“, kus 10-liikmelised võistkonnad võistlevad omavahel kümnel erineval alal.

Viru jalaväepataljoni sünnipäev on 6. detsembril 1917, kui kapten Hendrik Vahtramäe asus Rakveres formeerima 4. Eesti polku. Üksus taastati 22. mail 1992 Jõhvis. Pataljon kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu ning valmistab ette reservväelasi jalaväepataljonidele.

Keri üles