Jäta menüü vahele

Viru jalaväepataljon tähistas Jõhvis oma 104. sünnipäeva

1. jalaväebrigaadi Viru jalaväepataljon tähistas täna oma 104. sünnipäeva rivistuse ja traditsioonilise pataljoni jalutuskäiguga Jõhvi linna keskväljakule.

„Neljas rahvaväe polk oli olnud rahva vägi rahva kaitseks. Viru jalaväepataljoni eelkäija, 4. Rahvaväepolk või 4. Jalaväerügement kaitses Virumaa ja Eesti inimesi Narvast Rakvereni juba siis, kui polnud veel riikigi. See oli 104 aastat tagasi, mis teeb meid sarnaselt 1. jalaväebrigaadiga, kuhu me uhkusega kuulume, vanemaks kui meie Vabariik“, ütles Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tarvo Luga. „Meie rügemendi võitlejate kangelasteod minevikus ei ole aga mitte midagi väärt, kui me ei kanna edasi seda vaimu, mis oli meie eelkäijatel. Meil peab olema julgust võtta vastutus ja haarata initsiatiiv olukordades, kus teadmatust on rohkem kui selgust. Meie pataljonil on auväärne ajalugu ja me võime selle üle uhked olla!“

Jõhvi keskväljakul asetati pärg kindral Aleksander Tõnissoni ausambale. Kindral Aleksander Tõnisson oli Vabadussõjas 1. diviisi ülem ja Viru rinde ülem kuni Tartu rahulepingu sõlmimiseni. Samuti asetas pataljoni juhtkond pärja Narva garnisoni kalmistule.

Hiljem pataljoni territooriumil toimunud pidulikul rivistusel ergutati väeosa silmapaistvamaid teenistujaid ning peeti ühine tavapärasest pidulikum lõunasöök, misjärel võtsid pataljoni allüksused üksteiselt mõõtu sportlikes võistlustes.

Viru jalaväepataljoni eelkäija on 4. jalaväerügement, mis oli 1. diviisi väeosa. Alates 1928. aastast paiknes 4. üksikuks jalaväepataljoniks ümberformeerunud rügement Jõhvis. 1940. aasta juunis likvideeriti väeosa Nõukogude okupatsiooni ajal. 1992. aasta 22. mail taasloodi Jõhvis Viru jalaväepataljon, 4. jalaväerügemendi õigusjärglane. Tänapäeval kuulub väeosa 1. jalaväebrigaadi koosseisu ja valmistab ette reservväelasi jalaväepataljonidele.

GALERII

Keri üles