Jäta menüü vahele

Luure tasandid

Luure (intelligence) on lahingufunktsioon, mille eesmärk on hinnata vastase ja teiste tegurite mõju ning seeläbi mõista tegevuskeskkonda ja hoida olukorrateadlikkust, vältides ebasoovitavaid mõjusid ja toetada ülema otsuse vastuvõtmist.

Luure tasandid on:

Strateegiatasandi luure (strategic intelligence), mis on vajalik poliitika kujundamiseks, sõjaliseks planeerimiseks ja hoiatuste pakkumiseks riiklikul ja/või rahvusvahelisel tasandil. Strateegiline luure keskendub luureandmete tagamisele, mis aitab kujundada sõjalis-poliitilisi plaane ja suundi, mis mõjutavad pühendumist ja strateegilisi eesmärke. Strateegiline luure kajastub sageli ka taktikatasandil.

Operatsioonitasandi luure (operational intelligence), mis on vajalik kampaaniate planeerimiseks ja elluviimiseks operatsioonitasandil. Seda kasutatakse kampaania või operatsiooni elluviimisel, keskendudes üksikasjalikule aruandlusele osalejate võimete ja kavatsuste ning ohtude kohta, et aidata ülemat olukorrateadlikkusega ja tema otsuste langetamisel abiks olla.

Taktikatasandi luure (tactical intelligence), mis on vajalik operatsioonide planeerimiseks ja elluviimiseks taktikatasandil. See keskendub ohtudele ja riskidele, mis võimaldab ülemal täita taktikalisi ülesandeid või tegevusi. Luure, mis puudutab ilmastiku, vastase ja territooriumi andmeid ülema huviala piirides, mis on vajalik taktikaliste operatsioonide planeerimiseks ja elluviimiseks, sageli keskendudes väekaitsele ning vahetutele hoiatustele. Taktikatasandi luureproduktid annavad luureteavet operatsiooni ja strateegiatasandi olukorrateadlikkuse loomiseks ning planeerimiseks.

Kaitseväeluure operatsioonikeskkond

Viimati uuendatud: 22. oktoober 2024, 13:17

Keri üles