-
2001
-
Suured muutused ajateenistuses
Toimuvad põhimõttelised muudatused Eesti kaitseväe ajateenistuses. Varasema ühetaolise ajateenistuse asemel minnakse esmalt üle diferentseeritud ajateenistusele – sõduritel 8, allohvitseridel 11 kuud. Üsna pea pärast seda toimub üleminek üksusepõhisele ajateenistusele ning kutsealuseid hakatakse teenistusse kutsuma eel- ja põhikutsena.
-
2003
-
2011
-
Vorm muutub digilaiguliseks
Eesti kaitsevägi võtab riidevarustusel kasutusele nn digilaigu, mis aitab maastikul harjutades sõduril paremini keskkonda sulanduda. Varasem rohelaiguline muster oli kaitseväes kasutusel olnud juba ligi paarkümmend aastat ning see polnud kuigi heade maskeerivate omadustega.
-
2013
-
Soodustused ja toetused ajateenistuse ajaks
Et ajateenistuse ajaks katkeb võimalus sissetulekut teenida, luuakse võimalus soodustingimustel maksepuhkuse andmiseks kodulaenu või õppelaenu tagasimaksmisel. Õppelaenu intressi hakkab tasuma riik.
Aasta hiljem kehtestatakse sõduri igakuiseks toetuseks 100 eurot, nooremallohvitseri toetuseks 175-200 eurot. -
2015
-
Esimene suurõppus Siil
Üle 13 000 osalejaga Siili puhul on tegu taasiseseisvunud Eesti selleks ajaks suurima õppusega, millega harjutatakse formeerimistegevusi, lahingutegevust ning eri tasandite juhtimisülesannete täitmist. Umbes pool osalejatest on reservväelased, teine pool koosneb tegevväelastest, liitlastest ja ajateenijatest.
-
2017
-
Väljaõpe Scoutspataljonis CV9035 lahingumasinatega
Kutsealuste jaoks lisandub võimalus läbida ajateenistus Scoutspataljonis tipptasemel jalaväe lahingumasina CV9035 meeskonnas. Seniajani teenisid Scoutspataljonis üksnes tegevväelased.
-
2018
-
Sõduri baaskursuse uuenduskuur
Sõduri baaskursus (SBK) läbib uuenduskuuri. Kogu õpe on üles ehitatud põhimõttel kergemalt raskemale, rõhk on praktilistel oskustel, näiteks looduses hakkamasaamise oskustel.
-
Ajateenistus küberväejuhatuses
Samast aastast alates on võimalik läbida ajateenistus küberväejuhatuses – suurepärane võimalus näiteks IT-huvilistele kutsealustele.
-
2020
-
Uued automaatrelvad R20
Kaitseväes algab üleminek uuele automaatrelvale R20. Relvad koosnevad moodulitest ja neid saab vastavalt sõduri vajadustele ümber komplekteerida. Seni kasutuses olnud relvadega võrreldes on uued automaadid kergemad, suurema tabamistäpsusega ja töökindlamad. Samuti sobivad need nii parema- kui ka vasakukäelistele.
-
Ajateenijad saavad valida vaba aja tegevusi
Ajateenijatele tekib võimalus teenistuse sportlikku poolt oma käe järgi kujundada. Kasutusele võetakse pearaha süsteem, mille toel saavad ajateenijad omal valikul ühiseid sporditegevusi harrastada või käia spordivõistlusi jälgimas.
-
Alustab “Sõdurilehe” podcast
Esmakordselt jõuab eetrisse Sõdurilehe podcast – ajateenijate endi poolt tehtavates saadetes räägitakse sellest, mis toimub sõduri elus, kasarmus, metsalaagrites ja õppustel.
-
2021
-
Ajateenistus erioperatsioonide väejuhatuses
Kutsealustele tekib juurde uus valikuvõimalus – ajateenistus erioperatsioonide väejuhatuses. Esmalt õpitakse selgeks jalaväelase põhioskused ja läbitakse üldised erialakursused, sõelale jäänud ajateenijad saavad jätkata erioperatsioonide-spetsiifilise väljaõppega.
- Kaitsevägi
- Ajateenistus
- Ajateenistus läbi aja
Ajateenistus läbi aja
Viimati uuendatud: 5. juuli 2021, 11:34

2002_SiPajateenijad_ArdiHallismaa

2003_esimeneKevadtorm

2011_digilaik

2013_naisedajateenistusse_EeroSalmann

2013_esindusmehed

2014_tagatised

2015_Kevadtorm_SiimTeder

2017_ScP_CV9035ajateenistus

2017_SBKuuendused

2018_KyVJajateenistus

2020_R20Rahe

2020_ATpearaha_SanderMändoja

2020_podcast_SiimPraats

2021_ESTSOFajateenistus