Jäta menüü vahele

Õppekogunemised

Õppekogunemiste eesmärk on reservväelastele meelde tuletada ajateenistuses õpitut ning tutvustada neile uut varustust ja relvastust. Õppekogunemiste käigus harjutavad kaitseväe sõjaaja üksused koostööd ning tegevusi nii üksikvõitleja kui ka allüksuse tasandil, samuti aitavad õppekogunemised aastaid tagasi ajateenistuse läbinutel värskendada oma sõjalisi oskusi.

Õppekogunemisele kutsub kaitsevägi. Kutse õppekogunemisele edastatakse 120 päeva enne õppekogunemist. Kui tegemist on lisaõppekogunemisega, siis pikka etteteatamisaega ei ole ning kutsele (ka siis, kui kuuled seda nt raadios või televisioonis) tuleb reageerida kohe. Oma õppekogunemise kutseid näed ka kaitseväeteenistuse veebist

Lisainfot saab õppekogunemise kutsele märgitud kontaktide kaudu.

2024. aasta õppekogunemiste ajad ja osalejate arv on kinnitatud kaitseväe juhataja 03.08.2023. a käskkirjaga nr 1291.

Kui sa oled saanud kutse õppekogunemisele, on osalemine kohustuslik.

Õppekogunemisel on võimalik osaleda ka vabatahtlikult, esitades vähemalt 30 päeva enne õppekogunemise algust kaitseväele kirjaliku taotluse. Keeldumise korral teatab kaitsevägi sellest taotlejale vähemalt 15 päeva varem.

Kasulikku lisainfot vajalike dokumentide, toetuste, sõidukulude hüvitamise jpm kohta leiab korduma kippuvate küsimuste alt.


Uue automaatrelva R-20 videoõpe

Seoses kaitseväes toimuva üleminekuga uuele automaatrelvale R-20, on valminud relva tutvustavad videod. Neljast videost koosnev sari on mõeldud kõigile kaitseväelastele, kaitseliitlastele, reservväelastele ja teistelegi relvahuvilistele. Vaata videoõpet Sõdurilehe YouTube’i kanalilt

Õppekogunemised 2024

Otsi mugavalt oma üksuse õppekogunemiste infot

koondtabelist

Viimati uuendatud: 4. märts 2024, 13:51

Keri üles