Jäta menüü vahele

Embleem

7. detsembril 2012. aastal võttis Viru jalaväepataljon ametlikult kasutusele uue embleemi. Embleemil on kasutatud sama sümboolikat, mis lipulgi. Selle järgi tähendab kotkas mõõgaga 4. jalaväepataljoni pere vahvust, kes on valmis võitlema ja kaitsma kodumaad ning tema vabadust.

Vabadust on kujutatud tõusva päikesena. Erinevalt kilbist, mida kotkas lipul hoiab, on embleemil see lihtsustatud. Kilbil asuv number neli tähistab Viru jalaväepataljoni ajaloolist eelkäijat, 4. rügementi. 

Lipp

Lipu esikülg on sinimustvalge, mille peale on paigutatud Eesti Vabariigi kuldne vapikujutis, mida ümbritseb kaks kuldset tammeoksa. Vapil on kujutatud kolme sinist värvi lõvi. Vapi kohale on kaarjalt kirjutatud „Eesti kodu kaitseks”.

Lipu teisel poolel asetseb valgel taustal laialisirutatud tiibadega paremale pööratud peaga stiliseeritud kotkas, kes hoiab vasaku jala küüntega rinna ees kilpi. Kilbil on Narva linna Hermanni kindluse kujutis kollakaspunasel taevafoonil. Kilbi all kotka parema jala küünte vahel on kaheteraline mõõk ja tammeoks. Kotka pea taustal on kujutatud tõusvat päikest.

Kotka vasakpoolse tiiva all on numbrid 6. XII ja 22. V ning parempoolse tiiva all 1917 ja 1992. Kotka pea kohal on kuldsete tähtedega „4. jalaväerügement” ja kotka all kuldsete tähtedega poolkaares kiri „Viru üksik-jalaväepataljon”.

Viimati uuendatud: 31. jaanuar 2022, 14:39

Keri üles