Jäta menüü vahele

Diviis

Diviis on kaitseväe suurim maismaa struktuuriüksus, mis tegutseb kaitseväe juhataja vahetus alluvuses. Tegemist on sõjaaja üksuse ja alaliselt tegutseva struktuuriüksusega, mille põhiülesanne on oma vastutusalas planeerida ja teostada koosseisus olevate ja ajutiselt allutatud üksustega, sealhulgas välisriigi relvajõudude üksustega, sõjalisi operatsioone.

Diviisi tegevuspiirkond hõlmab kogu Eesti territooriumi. Diviis on kaitseväe juhataja käsuõigusega antud NATO käsuahelasse ja allutatud NATO Kirdekorpusele. Diviis täidab Eesti sõjalises kaitses kahte peamist eesmärki – seob omavahel maakaitseringkondade, brigaadide ja teiste väeliikide lahingud ning on ühenduslüli liitlaste ja nende sõjaliste võimete vahel.

Koosseis

Diviisi kuuluvad nii Eesti kui liitlasriikide üksused.

Diviisi moodustavad:

Diviisi põhimääruses võib ette näha diviisi ülema alluvuses ka muid üksuseid.

Kontaktid

Pressi- ja meediakontakt

Olev Aarma

Diviisi strateegilise kommunikatsiooni nõunik

Juhtkond

Kindralmajor Indrek Sirel

Diviisi ülem

Staabiveebel Andreas Rebane

Diviisi veebel

Kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi allüksused õpetatakse välja Tapa ja Jõhvi linnakutes paiknevates väeosades ja arvatakse pärast väljaõppe läbimist brigaadi reservkoosseisu. Brigaadi koosseisu kuulub ka kiirreageerimisvõimega jalaväepataljon scoutspataljon.

Kergejalaväeüksus, mille kõik struktuuriüksused koosnevad peamiselt reservväelastest, mis on valdavalt mehitatud tegevväelastega. 2JVBr suudab tagada enda pioneeri-, õhutõrje-, luure-, tankitõrjevõimekuse ja logistilise teenindamise.

Logistikapataljon paikneb Paldiskis ja selle peamine ülesanne on diviisi üksustele logistilise toetuse tagamine ning selleks vajaliku reservkoosseisu väljaõpetamine.

Staabi- ja sidepataljoni peamine eesmärk on korraldada diviisi juhtimistoetust ning laiendada strateegilist sidet taktikalistele üksustele

Suurtükiväepataljon on kaudtulealaste oskuste ja teadmiste keskus kaitseväes. Pataljon pakub erialast täiendõpet ajateenijatele ja tegevväelastele mõlemast jalaväebrigaadist.

Luurepataljon on diviisi luurealane kompetentsikeskus. Pataljon valmistab luurajaid nii diviisile kui selle allüksustele.

Viimati uuendatud: 27. veebruar 2025, 12:05

Keri üles