Laeval on põtkur, kaks kummipaati (üks kuni 8 inimesele ja teine 4 inimesele), mitu kraanat – vööris 2 tonnise tõstejõuga ja teine 2.8 tonnise tõstejõuga kraana ahtritekil; mahukas kinnine miinitekk, mida saab vajadusel kasutada staabiruumidena, väljaõppeks või tuukrite tegevuse toetuseks – vajadusel saab sisustada tuukritöökoja, piisavalt ruumi on ka tuukrite mobiilse rekompressioonikambri jaoks. Laeva luugid avanevad otse veepiirile. Pardal on kaks töökoda, puurmasinad ning treipingid.
Pressi- ja meediakontakt
Nooremleitnant Aleksander Espenberg
Mereväe teavitusohvitser
Juhtkond
Vanemleitnant Krister Sooväli
Laeva komandör
Pardatähis: A433
Laevaklass: Lindormen
Laevatüüp: staabi- ja toetuslaev
Ehitatud: 1977 Svendborg Vaerft, Taani Kuningriik
Endine nimi: KDM Lossen
Veeväljasurve: 577.5 tonni
Pikkus: 44.5 meetrit
Laius: 9 meetrit
Süvis: 2.9 meetrit
Korpus: teras
Peamasinad: 2× MTU diiselmasinat (1600 kW)
Käiturid: 2× reguleeritava sammuga kolmelabalist sõukruvi
Kiirus: 14 sõlme (projekteeritud)
Meeskond: 29 (sh 5 ohvitseri, koikohti on 36 inimesele)
Relvastus: 4× 12,7 mm raskekuulipildujat Browning
Radarid: 2 navigatsiooniradarit, I-band
Lindormen-klassi laevu on peale miiniveeskamisülesannete perioodiliselt kasutatud ka staabi- ja toetuslaevadena NATO miinitõrjegrupis. Laeval on hea operatiivvõimekus, mis võimaldab seda kasutada kuni kuueliikmelise staabi platvormina.
2017. aasta esimesest kvartalist kuni 29. juunini oli EML Wambola NATO reageerimisjõudude NATO Response Force (NRF) sekka kuuluva miinitõrjegrupi Standing NATO Mine Countermeasures Group One (SNMCMG1) staabi- ja toetuslaev, mis tähendas ka miinitõrjegrupi lipulaeva kohustuste täitmist.
EML Wambola vapi hõbedasel kilbil on must kiil, milles kuldne sõjanui. Kilp on asetatud sinisele ringile, mille ülemisel poolel on kuldsete tähtedega laeva nimi WAMBOLA ja alumisel poolel moto AD UNQUEM (ld “alatiseks”). Tekste eraldavad hõbedased tähtristid. Ringi ääristab väljast kuldne laevaköis, seestpoolt kuldne kontuur. Ringi kroonib Neptuni kuldne kolmikhark.
Vapi on 2000. aastal koostanud, kujundanud ja mereväele kinkinud Eesti Muinsuskaitse Seltsi ja EMS Heraldikakolleegiumi esimees, Kaitseväe sümboolikanõukogu liige Priit R. Herodes. Laev kannab muistse vabadusvõitluse kangelase nime ning vapp esitab tolleaegset tõhusat relva, mis sümboliseerib omakorda eestlaste kaitsetahet ning tugevust.
1. novembril 2016 uuendati mereväe ja Kunda linna vahelist sõpruslepingut, millega läks Kunda vapi kandmise õigus üle Wambolale. Varasemalt on Kunda vapilaevad olnud miinitraalerid Kalev ja Vaindlo ning tuukri- ja toetuslaev Tasuja.
Varasem EML Wambola M311 on Eesti mereväe teenistusest välja arvatud Lindau-klassi miinijahtija. Laev ehitati 1959. aastal Saksamaal. Laeva algne nimi oli Cuxhaven, mis tulenes Saksamaal olevast samanimelist linnast.
Mereväe omandisse jõudis laev 2000. aastal kingitusena Saksa mereväelt. Miinijahtija Wambola saamine tähendas Eesti Mereväele miinitõrje alal kvalitatiivset sammu edasi, sest tema varustus võimaldas lisaks merepõhjas olevate objektide avastamisele ka lõhkekehade kahjutuks tegemist. Kohene valmidus miinitõrjeoperatsioonidel osalemiseks võimaldas paremat koostööd NATO ning teiste rahvusvaheliste üksustega.
Lindau-klassi miiniotsijad olid osalenud edukalt miinitõrjeoperatsioonides Aadria merel ja Pärsia lahes Lahesõja järgsetel operatsioonidel. Wambola oli ainuke selle klassi laev, millel oli konditsioneer.
2009. aastal arvati Wambola M311 teenistusest välja.