Jäta menüü vahele

Scoutsrännak

Scoutsrännak on pikkade traditsioonidega iga-aastane ettevõtmine, millega tähistatakse scoutspataljoni taasloomise aastapäeva (29. märts 2001). Kuni 2018. aastani toimus kõigile avatud rännak Paldiski poolsaarel. Alates 2019. aastast, kui scoutspataljon paiknes Paldiskist ümber kaitseväe Tapa linnakusse, on rännaku toimumispaigaks kaitseväe keskpolügoon.

Lisaks scoutspataljoni taasloomise aastapäeva tähistamisele pakub rännak hea võimaluse tutvuda kaitseväe keskpolügooni ja selle ümbruses oleva loodusega. Üritus sümboliseerib ka jõustruktuuride ühtekuuluvust, sellest võtavad tavaliselt osa kõikide jõustruktuuride esindajad (politsei, piirivalve, päästeamet, kaitsevägi, kaitseliit, maksu- ja tolliamet) ja tsiviilisikud. Rännaku pikkuseks on umbes 30 km ja selle läbimiseks on aega kaheksa tundi.

Scoutsrännaku raames toimuvad ka kaitseväe meeskondlikud meistrivõistlused rännakus. 2023. aastal pälvis esikoha küberväejuhatuse ning staabi- ja sidepataljoni ühisvõistkond, teise koha sai sõjaväepolitsei vahipataljoni võistkond ning kolmandale kohale tuli scoutspataljoni võistkond.

Scoutsrännak 2024 pildigalerii

Scoutsrännak 2023 Sõdurilehe videolugu

Scoutsrännaku peakorraldaja

Nooremveebel Valeri Fedorov

Viimati uuendatud: 22. aprill 2024, 09:53

Keri üles