Jäta menüü vahele

Staabi- ja sidekompanii

Staabi- ja sidekompanii on 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv taktikaline üksus, mis tagab brigaadi juhtimispunktide katkematu töö ja teenindamise. 

Lisaks on staabi- ja sidekompanii ülesanne tagada brigaadi staabi juhtimistoetus, füüsiline julgeolek, esmane tagalatoetus ja sideühendused teiste staapidega.

Staabi- ja sidekompanii on üksikkompanii, selle ülem allub vahetult 1. jalaväebrigaadi ülemale.

Kontaktid

Pressi- ja meediakontakt

Leitnant Marina Loštšina

1. jalaväebrigaadi teabeohvitser

Juhtkond

Kapten Rasmus Seli

1. jalaväebrigaadi staabi- ja sidekompanii ülem

Vanemveebel Eiko Õim

Staabi- ja sidekompanii veebel

Staabi- ja sidekompanii ülesanne on tagada 1JVBr juhtimispunktide ning sideühenduste katkematu töö. StSiKo tagab vajalikud side- ja võrguühendused, töökeskkonna, julgestuse ja tagalatoetuse. Aega saab teenida siderühmas, juhtimis – tagalarühmas ja staabikaitserühmas.

Aega saab teenida siderühmas, juhtimis – tagalarühmas ja staabikaitserühmas.

Staabi- ja sidekompaniis on ajateenijatele mõeldud väljaõppeperiood sarnaselt teiste Eesti kaitseväe struktuuriüksustega kaheksa- ja üheteistkuuline.

Kompanii peamine eesmärk on õpetada välja kaitseväe sõjaajakoosseisude brigaadi tasandi staabi- ja sideallüksuste rea- ja noorem juhtivkoosseis.

Staabi- ja sidekompanii paikneb 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus. Kompanii ruumid asuvad uues kasarmuhoones, kus paikneb lisaks majutusruumidele ja esmasele pesemisvõimalusele mitu sauna. Söökla on kasarmu lähedal, linnakus on ka sõdurikodu.

Tapa linnak pakub sportimisvõimalusi jooksuradade, jalgpalliväljaku, võimla ja jõusaali näol.

Embleem

Staabi- ja sidekompanii kasutab 1. jalaväebrigaadi staabi embleemi.

Viimati uuendatud: 20. september 2023, 12:13

Keri üles